anksiyete bozukluğu

Anksiyete Bozukluğu ve Uyuyamama

Yazar
Şebnem Akı Karaoğlu Profil Fotoğrafı
Şebnem Akı KaraoğluUzman Psikolog11 Nisan 2017
Yorumlar
0/1500

Bilgiler için sonsuz teşekürler

3 Mart 2020

İnsanın bu konuda kendi kendine beynini tedavi etmesi mümkün mü?

30 Mayıs 2020

Benim aklıma o kadar çok şey geliyorki bazen sinirden kafamı duvara vurmak istiyorum resmen. Hiç olmayacak şeyler geliyor aklıma birden zerre değer vermediğim insanlar geliyor sinir oluyorum. Yaptıgım hatalar geliyor. Yapacaklarım geliyor. Ve işin en kötü kısmı da kimse tarafından anlaşılmamak oluyor gelir geçer denilsede geçmiyor. Gündüz vakti birşey yok gece karanlık çökünce kafayı yiyecek hale geliyorum bu karanlık korkusu değil gece de birşey var yanlız ve tek kalınca ne yatabiliyorum ne de uğraşacak bişey bulamadıktan sonra rahat durabiliyorum.

15 Temmuz 2020

İki haftadır uyuyamıyorum. Kendi kendime ağlayıp bir anda gülmeye başlıyorum sonrasında yeniden ağlıyorum. Gelecek kaygısı çok ağır yaşıyorum.

11 Aralık 2020

Saat 05.03 her gece gibi bu gece de uyuyamadım uyusam da 2 saat sonra uyanıcam sıkıldım bu döngüden

3 Ocak 2021

Bendeki tezahürü - pandemi sağ olsun- bulunduğum sektörde işe alım konusunda yaprak kıpırdamamasına paralel çalıştığım salak işletmeden başka bir yere gidememek, oranın getirdiği sorunları düşünmekten ve bir çıkış yolu arayıp bulamamaktan kafayı yemek ve hediyesi olan uykusuzluk yüzünden her sabah sorunların kaynağı olan sözde kurumsal özde feodal salak şirkete küfür ederek gitmek şeklinde oluyor. En ufacık bir şeye bile tahammülümün kalmaması ve sözleriyle kalp kıran bir herif haline gelmem de cabası.

18 Ocak 2021

Bende var uyku problemi bazen direniyorum bazen de çözememek deli ediyor beni

21 Ocak 2021

Evlenince tek olmayacağım ozaman hemen uyuyabilirim diyerek geçirdim bekarlığımı hep takıntılarım vardı evlenince düzelicek yanlızlıktan diyerek geçiştiriyor muşum meğer evliyim şimdi ise bekarlıkta ki takıntılarım yok bitti mi hayır sadece değişti uyuyamıyorum yanlız mıyım hayır ama içim de yanlızım Takıntılarımdan daha doğrusu taktıntılı olmaktan kurtulmak istiyorum.

31 Ocak 2021

Geceleri uyusam bile aniden kalkma oluyor ve sanki o an bir şey olacakmış hissiyle baş etmem gerekiyor onun verdiği huzursuzlukla baş edememe bazen uyanıp dolaşmam gerekiyor

1 Şubat 2021

Ben artık ışığı açmadan uyuyamıyorum. Anksiyetem var. Uyku problemleri uzun süredir yaşıyordum. Artık ışığı açarak uyumaya başladım. Gece olsun hiç istemiyorum. Uyanır uyanmaz içime akşamın sıkıntısı giriyor.

10 Şubat 2021