İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Adet dönemi

Adet döneminden 1 hafta önce aşırı derecede sinirli gergin tahammülsüz oluyorum. Normalde de sinirli bir insanım temizlik takıntım var. Her gün ev temizliği yapıyorum, yaparken de herkese bağırıyor gergin oluyorum.
Tarih : 02.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, kadınlarda her ay adet döneminden önce ve adet dönemi sırasında duygusal ve fiziksel olarak bazı değişimler olabilir. Buna yoğun hormonal değişiklikler sebep olmaktadır. Aşırı duygusal, bazen aşırı öfkeli, bazen ise aşırı kaygılı hissedebilirsiniz ve bu duygu halleri davranışlarınıza da yansıyabilir, bu çok normaldir. Eğer bu dönemde yaşanılan çeşitli semptomlar günlük yaşantının gidişatını bozacak derecede ise bu psikolojik bir rahatsızlıktır. Bu dönemlerde egzersiz yapıp, beslenmenize dikkat etmenizi tavsiye ederim. Size kendinizi iyi hissettirecek şeyler yapmanızı öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi