İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ailem boşandı

Yıl 2015. Ailem boşandı boşanmalarından bir yıl sonra babam ve annem başka biriyle evlendi. Üvey babam bana cinsel istismarlar yapmaya başladı. O zamanlar çocuktum pek bir şey anlamıyordum ama şimdi her gün bana yaptıklarını hatırlıyorum ne yapmam gerek?
Tarih : 21.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Çocuklukta cinsel istismar yaşayan bireyler çoğu zaman bunu yaşadıklarında anlamlandıramazlar. Yaşadıklarının istismar olduğunu ve yanlış bir şey olduğunu bilmeyebilirler. Fakat o dönem adlandırılamasa da ilerleyen yaşlarda bireylere sıkıntılar yaşatan, onları olumsuz etkileyen travmatik yaşantı şeklini alırlar. Bu nedenle psikolojik destek oldukça önemlidir. Çünkü flashback şeklinde tekrar canlanan anılarla baş etmesi zor olabilir. Siz de geçmişinizde yaşananları daha sağlıklı atlatabilmek adına terapi desteği alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi