İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Boşanma sonrası pişmanlık

Eşim hiç beklemediğim bir anda ayrılmak istediğini söyledi. Öyle bir konuşma yaptı ki kendimden nefret ettim, sevdiğimi nasıl bu kadar üzdüm diye kendimi çok suçladım ve hiç istemeyerek 4 gün içinde boşandım. Çok pişmanım nasıl kabul ettim hala anlayamıyorum, keşke ayrılmasaydım, uğraşsaydım belki sevgisini kazanırdım diye aklımda hep bir soru işareti var.
Tarih : 06.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Bazen farkında olmadan çevremizdekileri, yakınlarımızı kırıp incitebiliyoruz. Bunun bedelini de o insanları kaybederek ödeyebiliyoruz. Aklınızın hala eski eşinizde kalma nedenlerinden ilki her şeyin çok ani ve beklemediğiniz bir anda gelişmiş olması olabilir. Diğer neden ise belki de yaşadığınız şaşkınlığın etkisiyle ilişkinizi kurtarmak adına yeterince çaba sarf etmediğinizi düşünmeniz. Eski eşinizle bu düşüncelerinizi paylaşmak eğer uygunsa paylaşabilirsiniz. Sizinle aynı düşüncedeyse ikinci bir şans olabilir ikiniz için. Eğer ayrılık fikrine çoktan adapte olduysa bu fikrinize sıcak bakmayacaktır. Fakat ikinci durumda bu ilişkinin zaten yürüyemeyeceğini, elinizden geleni yapsanız bile onu kararından döndüremeyeceğinizi anlamış olacaksınız. Böylelikle acaba farklı olur muydu düşüncesi yerini netliğe bırakacak.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi