İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ailemle sürekli sorun yaşıyorum

Babam ağabeyim ve ablam sürekli olarak beni eleştiriyor . Aşağılıyor ve hiç bir sevgileri olduğunu da düşünmüyorum . En ufak bir sevgi yok bana karsı . Annem de sürekli olarak beni savunuyor ama aşırı en ufak bir şey de beni savunuyor ve ben bunu istemiyorum çünkü daha büyük tartışmalar çıkıyor. Babamla annem arasında benim yüzümden huzursuzluk çıkıyor. Bu bir döngü, hep aynı şey oluyor. Anneme yapma dedikçe aynı şeyi yapıyor bana bir şey deseler hemen kendi cevap veriyor. Ben 21 yaşındayım 5 yaşındaymışım gibi davranıyor. Annem başkalarına karşı koruyor bu durumdan bıktım. Anneme yüzlerce kez söylesem de anlamıyor, beni konuşturmuyor. Hep benim adıma kendi cevap veriyor ve babam tarafından sürekli bu kızı sen böyle yaptın sen şımarttın gibi sözler duyuyorum ve sonrasında ağabeyim, babam, annem benim yüzüme tartışıyorlar. Ben babamı ve ağabeyimi hiç sevmiyorum asla anlaşamıyoruz ama benim yüzümden tartışma çıkmasından hoşlanmıyorum. Bu durumdan bıktım, ne yapabilirim ben yardımcı olur musunuz lütfen.
Tarih : 09.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, siz yetişkin bir bireysiniz sizin yapabileceğiniz en güzel durum bunu annenizle konuşmanız olacaktır. Onu çok sevdiğinizi fakat yetişkin bir birey olduğunuz için kendi kararlarınızı verebileceğinizi, kendi düşüncelerinizi kendiniz ifade edebileceğinizi söyleyebilirsiniz. Bu sizin gereken olgunlaşmayı ona göstermenizi sağlar. Onun sizi sevdiği için bunları yaptığını da unutmamanızda fayda var, sizi sevmeseydi eğer bu kadar korumacı yaklaşmazdı. Bazen ailemizdeki her bir bireyle anlaşamayabiliriz, bunun bir çok nedeni olabilir. Siz onları sevmezseniz bile onların özel alanlarına saygı müdahale etmediğiniz sürede bunları yaşamayacağınızı düşünüyorum. Siz ve aileniz bir arada olmak için gereken özeni gösterip, karşı taraftan bunu alamıyorsanız. Kendi ayaklarınız üzerinde durabilmeniz bu durumda çok önemlidir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi