İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

ait hissetmiyorum

Ben 18 yaşındayım birkaç ay önce bir teknik üniversiteye yerleştim. İstediğim üniversiteye gidememeye ve anlaşamadığım ailemle daha fazla vakit geçirmeye artık dayanamıyorum. Ailemden ve Türkiye'den artık çok sıkıldım. Ben kadınım, acaba zarar görecek miyim diye düşünmek istemiyorum. Aman yanlış anlaşılmasın diye içimden gelenleri yapmamak istemiyorum. Ailemin benim için uygun gördüğü planlara hiçbir zaman uymayacağım. Çocuk yapmak istemiyorum vs. ben bir bireyim ama yetişkin insanlar bile birbirine birey gibi davranmıyor. Lisenin başında ağır bir depresyon geçirmiştim ve bu düşüncelere kapılınca yine aynı kötü his geliyor. Bir gün şanslı olmazsam bu hissi atlatamayacağımı düşünüyorum. Küfür, karamsarlık, ümitsizlik istemiyorum. Sadece etrafını güzelleştiren ve geliştiren insanlar istiyorum. Maalesef ki karnını doyurmak için uğraşan ülkemde bu aşamaya gelmemize daha çok var gibi..
Tarih : 08.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, Yasadiginiz umitsizlik ve depresif ruh halini anliyorum. Ailesel sorunlar, gelecek kaygisi gibi konularda profesyonel destek alabilirsiniz. Konu ile alakali lutfen benimle iletisime gecin. Saglikli Gunler Dilerim,

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi