İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Annem için ne yapabilirim?

Merhaba Sayın Doktorum. Buraya kendim için değil annem için yazıyorum. Kısa ve net olarak anlatayım; Annem 54 yaşında, 30 yaşında %99 engelli bir abim var ben henüz mühendislik öğrencisiyim. Hem abimin verdiği manevi üzüntüler bir yana hem de babamdan kaynaklı aile içinde problemlerimiz var. Kendisi alkol bağımlısı ve her anlamda şiddeti oldu geçmişte. Annemin yıllarca abim ve benim için bu durumlara katlandığının farkındayım. Bir süredir annem geçmişle ve babamın yaşattığı olumsuz durumlar hakkında sürekli konuşup kendine dert ediyor olması beni de üzüyor. Ben ona her anlamda destek olmaya çalışıyorum. Geceleri uyuyamadığını fark ettim bir süredir. Engelli abimden dolayı gündüzleri uyumasına sebep olacak psikolojik ilaçlar kullanmak istemiyor. Annem için neler yapabilirim? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Tarih : 01.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Annenizin durumunda bir psikiyatriyle görüşse çok faydalı olabilir. Ama isterseniz öncelikle buradan bir seans ayarlayın annenizle konuşalım içini bir profesyonele döksün, bizim onu yönlendirmemizi kabul eder diye düşünmekteyim. Sizi de annenizi düşündüğünüz için tebrik ederim yolunuzda başarılar dilerim.

Psikolog

Duygu Güner

Merhaba sevgili danışan, öncelikle çok geçmiş olsun. Annenizin yanında destekçisi olmanız çok güzel bir davranış fakat sizede açılamadığı anlatamadığı şeyler olacaktır. Bunun için annenizin uzman birinden psikolojik destek almasını sağlamak en faydalı yardımınız olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Anonim Kullanıcı
12.10.2020
Teşekkürler değerli ve sayın uzmanlarım, en kısa ve müsait zamanda buradan bir seans ayarlamaya çalışacağım. Yorumlarınız için tekrardan teşekkür ederim.

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi