İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Annem ve babam çok baskıcı

Merhaba 18 yaşında bir kızım babam çok baskıcı biri o öyle olduğu için annemde öyle ayda 1 dışarı çıkmak içğn izin alabiliyorum o da 2 3 saatliğine sevgilim olduğunu öğrenmişti geçen sene ayrılııcaksın dedi tanımadan aslında kendileride bu yaşlarda berabermiş Gece zaten asla dışarı çıkamam haftasonu olmaz haftaiçi çıkarsamda en geç 5 te evde olmam gerek dışardaykende sürekli arıyorlar görüntülü aradıkları bile var babam bir kere arkadaşlarımla piknikteyken aramıştı kaldırtmıştu beni ordan arkadaşlarımıda arayıp kalksıneve gitsin diyor Artık çok Bunaldım hep onların dediği gibi yaşıyorum derslerimde iyi üniversite sonucumda çok iyi geldi ama hala yaranamıyorum babamın dışarı çıktığım için bana vurduğu bile var haberi olduğu halde neden böyle yaptıklarını soruyorum hiçbir şey söyleyemiyorlar böyleyiz diyorlar sadece annem ölümün üzerine yeminler ettiriyor dışarı çıkarken nefret ettiğini bile söylüyor Artık dayanamıyorum sürekli ağlıyorum ağladığım içinde kızıyorlar lisedeyken eve 5 dk geç kalsam arayıp kızıyorlar otobüse bile kızdıkları var ne yapmam lazım artık böyle bir hayat istemiyorum
Tarih : 23.08.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Duygu Güner

Hayatımızdaki her şeyi değiştirebiliriz belki ama ailemizi asla değiştiremeyiz. Onları olduğu gibi kabullenmek durumundayız maalesef. Ne mutlu ki üniversite sonucun iyi gelmiş tebrik ederim seni. Geleceğine odaklan, okulunu bitir. Kendi ayakların üzerinde durmaya başladığında dilediğin hayatı yaşayabileceksin zaten. Buna odaklan.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi