İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

arkadaş edinme sorunu

Bir arkadaşım var, onunla arkadaş olmak istiyorum ama o beni yanlış anlıyor, dinlemiyor. Anlatmaya çabalıyorum yanlış bir sevgim yanlış bir duygum olmadığını ama beni dinlemek istemiyor. Onu kaybetmek istemiyorum, onun arkadaşlığına, sevgisine layık biri olmak istiyorum ama bunu nasıl başaracağımı bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olur musunuz?
Tarih : 30.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Yakınlarımızla, iletişimde olduğumuz insanlarla bazen yanlış anlaşılmalar yaşayabiliriz. Kendimizi ifade etme, iletişimdeki pürüzleri giderme konusunda bazen çok sabırsız ve istekli olsak da bu iletişimin ve arkadaşlığın diğer tarafına da alan tanımak gerekir. Çünkü karşı taraf bizim kadar istekli olmayabilir henüz. Dolayısıyla ancak iki taraf da hazır olduğunda sağlıklı bir iletişim olabilir. Ona süre tanıyın. Hazır olduğunda kendinizi ifade etmek için onu beklediğinizi söyleyin ve alan tanıyın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi