İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Güven problemi ve arkadaşlar

Üç yıl önce ben 18 yaşındayken ilk defa sevgilim oldu ve oldukça kötü bir ilişkiydi. Bende hatalar yaptım ve sonunda ayrıldık. Bu hatalar arkadaşlarıma da yansıdı. Onlarla aramda kavgalar oldu ama çocukluk arkadaşlarım. Aramız benim yüzümden kötüleşti ve yalanlar söyledim korktum bunlar açığa çıktı ve güven problemi oldu. Her şey için pişmanım aradan şimdi üç yıl geçti ve bunları geride bıraktık. Şimdi görüştüğüm birisi var yeniden ama bunu onlara söyleyemiyorum korkuyorum. Yakında 22 yaşına gireceğim biriyle görüşmenin kötü olmadığını suç işlemediğimi biliyorum özgür olabilmek istiyorum ama bu ilişkiyi herkesten ailemden arkadaşlarımdan saklıyorum çünkü korkuyorum. Sanki artık başka birisiyle olmaya hakkım yok gibi ben kimsenin güvenini kırmak istemiyorum ya da kimseyi incitmek. Tekrar aynı hataları asla yapmam ama korkuyorum işte. Bir sene gizlice idare ettim saklayarak herkesten telefonla konuşurken yakalanacak gibi oluyorum panikliyorum bir senelik ilişkimi bıraksam mı diye düşünüyorum. Ama onu seviyorum biz iyi gidiyoruz ama buna hakkım yok gibi hissediyorum. Özgür olabilmek istiyorum, kendime ait stüdyo bir dairede yaptığım kendi hatalarımla sadece kendim yüzleşerek sorumluluk alarak ve kimse karışmadan kimse beni yargılamadan olduğum gibi yaşayabilmek istiyorum. Ne yapmalıyım lütfen bana yardım edin.
Tarih : 10.11.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ben Psikolog Ofisi’nden Psikolog Zeynep Deniz Gül. Geçmişte yaşadığınız olay her ne ise belli ki sizde travmatik bir olay olarak işlenmiş. Geçmiş ilişkiniz ile şu an yaşadığınız ilişkiyi kıyaslamak, genelleme yapmanızdan kaynaklanıyor. Bunun anlamı yaşanmış bir olayı tüm hayatınıza yayarak, benzer her durumla özdeşleştirmektir. Bu yüzden gelecekte olacak her şeyi bildiğinizi düşünüyor ve neredeyse geçmişte yaşanan olayların tekrar edeceğinden endişe duyuyor olabilirsiniz. Bu konuda uzman yardımı almanız en doğru seçenek olur. Bunun dışında da çok güvendiğiniz bir arkadaş ya da aile bireyi seçip sadece bir kişiye açılarak o konuyu konuşmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda terapi almak için https://www.psikologofisi.com ‘a tıklayıp psikolog arkadaşlarımdan randevu alabilir, benimle çalışmak isterseniz https://www.psikologofisi.com/psikolog/zeynep-deniz-gul adresinden randevu alabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi