İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Bir arkadaşım bende anksiyete yaratıyor

30 yasındayım, 1 oglum var. En yakın arkadaslarımdan birinden resmen korkuyorum. Beni yanlıs mı anladı ? Ya bana kızarsa ? Arkadaşlıgımız biterse bana ve aileme manevi anlamda zarar verirse gibi.. cok zor durumdayım ve 2 senedir aşamıyorum bu sorunu. Benim yaşımda biri icin cok tuhaf ve artık baş edemiyorum..
Tarih : 10.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Anladığım kadarıyla günlük hayatınızı da etkileyen zor bir durumda kalmışsınız. Özellikle arkadaşınıza karşı birtakım kaygılar duymanızın farklı nedenleri olabilir. Bunlardan ilki arkadaşınızdan gerçekten şiddet, alınganlık, tehdit içerikli davranışlar görmüş olmanız; bu davranışları direkt size göstermese de başkalarına olan davranışlarından gözlemledikleriniz ve dolayısıyla çıkarımlarınız olabilir. Diğer sebep ise arkadaşınız size geçmişten birini hatırlatıyor olabilir. Bir otorite figürü olabilir bu kişi. Bu iki kişi arasında kurduğunuz özdeşlik nedeniyle bir sebep yokken de kendinizi kaygılı hissediyor olabilirsiniz. Sorunun asıl kaynağını ve kendinizi en iyi terapi ortamında keşfedersiniz. Dolayısıyla psikolojik destek almanın süreci daha sağlıklı atlatmak adına iyi geleceğini düşünüyorum.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi