İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Bir seyden tam emin olamamak?

Merhabalar benim çocuğumda söyle bir şey var. Mesela biri ona bir şey söylediğinde sonra onu başkasına aktardığında acaba o kişi o kelimeyi söylemiş miydi, acaba ben ona iftira mı atıyorum gibi kendini mahvediyor. Sonra namaz kılarken acaba namaza aykırı işler mi yaptım ya da bir yere gidiyoruz acaba ben burada izinsiz bir şey mi yedim diyerek kendisini mahvediyor yani kısacası yaptığı işten hiç emin olamıyor. Hep böyle bir şeylere kanıt istiyor. Ne yapmalıyız?
Tarih : 23.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, bazı şeylerden emin olmamak ve tekrar tekrar kontrol etmek herkesin yapabileceği durumlardır. Fakat bu davranışları günlük hayatını etkiliyor ve kısıtlıyorsa, psikolojik bir rahatsızlığın belirtisi olabilir. Dilerseniz konu ile alakalı bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi