İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Her şeyden her andan korkar oldum ne yapmalıyım ?

Ailem özel sebeplerden ötürü İstanbul’un bir yakasından diğer yakasına taşınmak zorunda kaldık. Sonrasın da bende taşındığımız yere geldiğimiz andan itibaren içime korku ve stres sardı dışarıya çıkamaz kendi başıma bir yere gidemez oldum. Sonrasında askere gitmeden devlet hastanesinde doktora başvurdum. Bana selectra 50 mg şeklinde bir ilaç verdi, o ilacı günlük olarak aldım faydası oldu korkularımı yendim. Askere gittim geldim ve bu askerden geldikten sonra tekrardan başladı. Şu an normal evde dururken bile aniden ölme korkusu ve bir yere tek gitme korkusu sarıyor beni ve çevremde herkesten her şeyden uzak durmak istiyorum. Kendimi her an ölecek gibi olan düşünce içerisinden çıkaramıyorum.
Tarih : 16.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, aslında bu yaşadığınız durum kaygı bozukluğudur ve siz bu durumdan kaçınma davranışı gösteriyorsunuz. Bu kaygınızı yenmek için öncelikle ölüm gerçeğini var olduğunu kabul etmeniz gerekmektedir. Bu durumun sebebi yoğun bir kaygı hissetmeniz olduğu için öncelikle kendi düşüncelerinizden kaçmak yerine onları kabul etmekle başlayabilirsiniz çünkü düşünceleri ne kadar bastırırsak, o kadar belirginleşir. Aynı zamanda da, sizin kaçtığınız sosyalleşme fikri de bu aşama da çok önemli. Başkalarının sizi önemsediğini, anladığını ve yanınızda olduğunu bilmeniz size bu kaygınızla başa çıkmak için yardımcı olur ve kendinize güvenmenizi sağlar. Güvendiğiniz kişiler ile bu kaygınızı paylaşmanız veya bir uzmandan destek almanız bu konuda size yardımcı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi