İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Boşanma

Annem ve babam boşanıyor, fakat babam boşanmak istemiyor annem de daha fazla yapamadığını söylüyor, Bi kız kardeşim var o annemin tarafını tutuyor ben arada kalmış hissediyorum çünkü babamın yanında sadece ben varım bana iyi ki yanımdasın sen de olmasan ne yapardım diyor. Belli etmese dr bazen ağladığını görüyorum ve o zaman bende kötü etkileniyorum onu da bırakıp bir yere gidemiyorum ben de farkı şehir de üniversite okuyorum olurda okullar açılırsa ve gitmek zorunda olursam aklım hep burada kalacak babam tek başına napar nasıl kalır tatiller de yanına gidebilirim ancak, annemin yanında yine kardeşim var ama babam yalnız, sürekli eski günleri düşünüyorum toplu tatile gittiğimiz günleri falan ve artık iyi hissedemiyorum ağlayıp duruyorum her şeye sinirleniyorum durduk yere, ne yapmam gerekiyor orta da kaldım
Tarih : 15.08.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Bir boşanma tekrar bir aile düzenlenmesini getiriyor, fakat bunu toparlamak için kendinize baskı uygulamayın. Sizin onların çocuklarısınız. Onlar bir karar vermiş ve yılların alışkanlığı tabiki olay değil. Bir dönem üzülecek, bir dönem daha kızgın olabilir ama sonrasında tekrar yebi hayatına alışacak ve devamında mutlu olmayı öğrenecektir. Siz burada sadece destek olabilirsiniz fakat sizin hayatınızın önüne geçmemeli. Siz okulunuza konsantre olun, hayatınıza devam etmelisiniz bu görev sizin değil. Emin olun hayattan keyif alan mutlu bir çocuğu olduğu için babanız daha mutlu olacaktır. Siz ama babanızı bırakmaktan korkan, sinirli ve mutsuz olursanız ne kendinize ne babanıza bir faydası olamayacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi