İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Bosanma ve cocuk üzerine etkisi

Merhaba, uzun süredir evden ayrılan es ve bosanma davasi açacağını belirtmekte evde sürekli babasının gelmesini birlikte yaşamayı talep eden bir çocuğumuz var.Her birlikte zaman geçirip ayrılırken ağlayıp eve gelmesini istiyor tabi bu durum beni çok üzüyor napabilirim destek rica ediyorum
Tarih : 06.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Bir ebeveyn ve boşanmak üzere olan bir eş olarak zor bir dönemden geçiyorsunuz anladığım kadarıyla. Boşanma dönemlerinde çocuklar ebeveynlerinden birini kaybetme korkusu yaşarlar. Sizin durumunuzda da çocuğunuz babayı kaybetme korkusu yaşıyor gibi gözüküyor. Çünkü hali hazırda kurulu düzeninizden ve hayatınızın normalinden oldukça büyük ve önemli bir yer kaplayan baba figürü çıkıyor. Bu dönemde böyle tepkiler vermesi normal fakat baba ile bir araya gelerek boşanmayı yaşına uygun şekilde anlatabilirsiniz; babasının hep babası olarak kalmaya devam edeceğini, onu terk etmediğini anlamalı. Doğru iletişim yolunu öğrenmek için terapi desteği alabilirsiniz, çünkü bu durumu onun net bir şekilde anlaması (babasının bir gün mutlaka eve döneceği umuduna kapılmamalı) fakat olabildiğince az incinmesi gerekiyor.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi