İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ayrılık sonrası acıyla başa çıkamıyorum, ne yapabilirim?

2 yıllık bir ilişkim vardı. 2 yıl içerisinde toplam 3-4 ay ayrı kalmıştık. Bu ayrılıkların ilkinde onun içsel problemleri yüzünden ayrılma kararı almıştık. 1 yıllık ilişkiden sonra 2-3 ay ayrı kaldıktan sonra onun geri dönmesiyle tekrar birlikte olmaya karar verdik ama ayrılık dönemindeki problemlerimizi tam olarak çözemememiz kaynaklı tekrar ayrıldık. Yine 1 ay sonra kendisi gelip sorunlarının hallolduğunu söylediği için tekrar birlikte olduk. Ta ki birkaç gün öncesine kadar biraz güven problemlerim olsa da bu ilişkiyi sürdürdük. Kendisi çok kararlıydı ve hep alttan aldı çok anlayışlıydı. Ben ise hala içimde çözümleyemediğim şeyler olduğu için devamlı tartışma halindeydim. Son zamanlarda birkaç kez üst üste kavga edince bu durum onun tahammül sınırını aştı ve kendisi tekrar ayrılmaya karar verdi ve biraz düşüneceğini söyledi. Bunun üzerine başka bir ülkeye taşınması gerektiği ortaya çıktı ve bu durum ayrılma kararını daha çok etkiledi. Ona açıkça güven problemlerimi içimde çözeceğimi ve hatamı anladığımı söyledim. Tekrar birlikte olmak istiyorum ama o biraz düşünmek istediğini yalnız kalmak istediğini söylüyor. Gitmesine bir iki ay kaldığı için de ilişkimizi düzeltip tekrar birlikte olamayacağız diye çok korkuyorum. İlk bir yıllık ilişkimizde hiçbir kavgamız olmamıştı ayrılık sebebi tamamen onun içsel problemleriydi. Ama hiç beklenmedik bir anda terkedildiğim için güven problemlerim oluştu. Şu an da bu durumun etkisi var ve çok korkuyorum. Yemek bile yiyemeyecek kadar kötüyüm ve sürekli onunla konuşmak istiyorum. Lütfen yazma zamana bırakalım dese de yazmak istiyorum.
Tarih : 18.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, karşınızdaki kişiye zaman tanımak, onun sizinle ilgili düşünmesini sağlar. Ona bir ay kadar zaman tanıyın, aklına güzel anılarınızın gelmesine izin verin. Eğer zaman geçmesine rağmen aramıyorsa, sevgisiyle alakalı bir problem vardır, o zaman en iyisi gitmesidir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi