İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çocuğumu nasıl anlayabilirim

16 aylık bebeğim var ve çok hareketli eşyaları kırıp döküyor bize vuruyor bağırıyor her istediğini yapmaya çalışıyoruz kızmamaya ve vurmaya çalışıyoruz ama insan bir süre sonra dayanamıyor kızdıktan sonra üzülüp ağlıyorum ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bir fikir verin.
Tarih : 03.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Merve Karakuş

Burada önemli olan istediği her şey yapmak değil aslında. Çocuğun hoşuna gitmesede belirlenmiş sınırlara ihtiyacı vardır. O an ağlamak istiyorsa bırakın ağlasın veya o duyguyu yaşasın, siz sadece onu anladığınızı hissettirin. “Evet şu an anlıyorum kızgınsın çünkü istediğin şeyi vermedim” yani o duyguyu tanımasına yardımcı olun. Ve sakinleştikten sonra ancak onun yaptığının yanlış bir davranış veya konu neyse anlatmaya çalışın. Sadece vurma, zarar verme gibi durumlarda durdurun, o davranışı sürdürmesine izin vermediğinizi bilsin ve bu şekilde zarar vermenin dışında başka çözümler bulacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi