İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

dikkatim dağılıyor

mesela paragraf sorusunu okuyorum.Şıklara geçerken ne okuduğumu hatırlamıyorum.kitap okurken bir anda dalıp gidiyorum 1 2 sayfa geçtikten sonra kendime geliyorum ve yeniden aynı yerleri okuyorum. ne yapmalıyım
Tarih : 18.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Dikkat eksikliği bireylerin hayatında olumsuz etkiler yaratan bellek problemleri şeklinde görülebilir. Kişiler dikkatlerini o an gereken yere veremedikleri için bilgileri hafızaya kodlamakta güçlük çekerler ve öğrenme gerçekleşmez. Bu durumun nedenleri genelde biyolojiktir. Çocukluk döneminde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite tanısı almış bireylerde yetişkinlik döneminde bu tip durumlarla karşılaşılabilir. Diğer ihtimallerden biri de yoğun ve kronik strese maruz kalan bireylerde, stres beynin işlevlerini olumsuz etkiler ve bellek süreçlerinde bozucu etki yaratabilir. Her iki durumda da bellek güçlendirici ve odak arttırıcı yöntemler denenebilir. Stres kaynaklı bir durumsa terapi desteği alınabilir. Medikal tedavi ile desteklenebilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi