İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Erkek kardeşim cinsel içerikli videolar izliyor

Merhaba. Erkek kardeşim 14 yaşında ve lise 1 öğrencisi. Online eğitim olduğu için okula gidemedi ve dolayısıyla sosyallikten uzaklaştı, arkadaş edinemedi. Bu süreçte arkadaş edinebilmek için sosyal medyaya yöneldi. Burada bir kız arkadaşıyla yazışmalarını şans eseri gördüm ve okumaya başladım. Çoğunluğunu cinsel konuşmalar oluşturuyor. Ben ve annem hakkında da kötü kelimeler var. Normalde bizim yanımızda küfürlü konuşmuyor ama sosyal medyada bunu çokça yaptığını fark ettim. En son küfürlü konuşmanın hiç yakışmadığını, insanların kalitesini düşürdüğünü söylemiştim ve o da bunu anlamıştı. Benim daha çok takıldığım bu cinsellik konusu. Bu konuşmalarda porno izlediğini de yazmış, birbirlerine film karakterlerinin cinsel videolarını da atmışlar. Ayrıca 7/24 konuşuyorlar ve telefonu elinden düşmüyor. Bu bir ergen için normal bir şey mi? Bu konuda ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Tarih : 23.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, 10 yaşından itibaren erkek çocukları cinsel içerikli görüntülere ilgi göstermeye başlayabilir. Bu konuda hemen endişelenmenize gerek yoktur. Bu merakını gerçek düşüncelerini öğrenmek, onu bilgilendirmek ve yaşına uygun bazı bilgileri vermek için bir fırsata çevirebilirsiniz. Ona izlediklerinin aslında bir oyun olduğunu ve gerçek hayatta çok daha farklı olduğunu öğretmeniz önemlidir. Cinselliği yok saymak, saklamak, böyle anlarda panik içinde davranmak çocuğu daha fazla meraklandırır, yanlış ve farklı kaynaklardan öğrenme arayışına itebilir. Çocuğunuza yaşına uygun ve merakını giderecek yeterli ve doğru cinsel bilgi verdiğinizde ve ilgisini başka aktiviteler yöneltmek bu merakını azalacaktır. Aynı zamanda izleyebileceği yerleri, sizin görebileceğiniz alana koymanız, bu durumu kontrol etmenizi sağlayabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi