İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

eşimi aldattım

8 senelik beraberlik ve 3 senelik evliyiz. Bir çocuğumuz var. Çok sıkıntılar yaşadık. İlk senemiz çok kavgalı geçti daha sonra bebeğimiz oldu. O dönemde çok zorluydu. Bebeğim 4 aylıkken evi terk ettim daha sonra tekrar barıştık. Eşimi çok seviyordum hala da çok seviyorum. Hayatımızı düzene soktuk, çok güzel işimiz vardı fakat ben aynı işyerinden biriyle eşimi aldattım. O kişinin benden hoşlandığını söylemesi bana şiirler yazması gösterdiği ilgi çok hoşuma gitti. 3 defa bitirmek istedim ama yapamadım. Eşim bizi yakaladı telefonda ve boşanmanın ucundan döndük. Çocuğumuz çok küçük onun da etkisi var ama ben şuan da çok ama çok kötüyüm. Bu olay çıkınca çok güzel getirisi olan işimizden olduk bütün düzenimiz bozuldu ve ben sürekli kendimi suçluyorum , ağlıyorum. Rahat hayatım vardı o bozuldu. Hiçbir şey eskisi gibi değil. Hiçbir şey olmamış gibi davransam da öyle değil. Eski fotoğraflarımıza bakıp ağlıyorum bu kadar severken böyle bir şey nasıl oldu. Böyle nasıl devam etsek ya da şimdi surda olabilirdim burada olabilirdim. Şu an bunu yapardım diye diye kendimi yiyorum. Beynim hiç susmuyor nasıl atlatacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin. Ne yapmalıyım böyle olunca eşimle aramı da düzeltemiyorum. İlaç mi kullanmalıyım ne olur yardım edin.
Tarih : 28.04.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, pişmanlık insana özgü temel duygulardan bir tanesindir ve baş etmesi en zor duygudur. İnsan yanlış bir şey yaptığını bildiği zaman pişman olur. Siz de yanlış bir şey yaptığınızı farkındasınız ki bundan pişmanlık duyuyorsunuz. Siz eğer hatalarından pişmansanız, özür dilemeyi bilin, kendinizi affettirmeyi bilin. Eşinize veya hata yaptığınız kişiye gerçekten pişman olduğunuzu gösterin. Yaptığınız yanlış seçimden dolayı pişman olduğunuzu ona gösterin. Aynı zamanda kendinizi de affedin, siz hatanızı farkına varmışsınız, önemli olan bunu kabul etmek ve ders almaktır. Bu sizi her zaman olgunlaştırır ve büyütür, bu hataların size acı vermesi normaldir. Yine de pişmanlık duygunuzla baş edemiyorsanız veya desteğe ihtiyaç duyuyorsanız uzmanlarımızdan yardım istemenizi öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi