İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Aldatıldım, kopamıyorum.

Ben 26 yaşında bir erkeğim. Nişanlımla ortalama 8-9 yıldır birlikteydik 2020 kasım ayında nişanlanmıştık. Ama 20 gün önce beni aldattığını öğrendim. Ve bu ilk değildi iki sene önce sevgiliyken de bu durumu yaşadım o zaman affettim. Her şeyi içime gömdüm çünkü çok seviyorum. Yine onu affetmek istiyorum ama içimde ona dair bir şeyler arıyorum en küçük bir kırıntıda affedeceğim ama bunu kendi çabamla yapamıyorum. Onda da geleceğe dair bir ışık yada affetmemi sağlayacak tek kelime görmüyorum hissedemiyorum. Kendi iç sesimi dinliyorum, bir tarafım hayır bitir artık zarar görüyorsun sevgiliyken yaptı, nişanlıyken yaptı ve evliyken de yapacaktır diyor, ama diğer yanım bunca yıl var, emeklerin var, çekilen çileler var, hayallerin var bunların hatrı için affet belki düzelmiştir diyor. Ne yapacağımı bilmiyorum çok büyük bir araftayım. Kafamda soru işaretleri geziyor hep ne yapacağıma dair ama ben cevaplayamıyorum.
Tarih : 02.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Uzun süreli ilişkiler bir süre sonra mutluluğu, hüznü ve diğer her şeyiyle alışkanlık haline gelir. Aynı zamanda bu süre içerisindeki yaşanmışlıklar, anılar ve emekler de süreci vazgeçilmez kılar. Fakat ilişki, o kişi bize zarar vermeye başladığında ya da güven ihtiyacımız karşılanmadığında süreci bir şekilde sonlandırmamız gerekir. Bunu tek başına yapmak zordur bazen. Dolayısıyla bu süreçte terapi desteği alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi