İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Eşimle sürekli tartışıyoruz, yardım edin

Ben pasif bir insanım, iş güç yapmayı, yemek yapmayı fazla beceremem ve düzensizimdir. Bu konuda eşimle çok tartışıyoruz, bazen kendimi düzeltmeye calışıyorum ama olmuyor yine eski halime geri dönüyorum. Eşim benim bu halimden çok şikayetçi sürekli ev işimi temizliğimi ve düzensizliğimi söylüyor ve bu konuda cok tartisma yasiyoruz ne yapabilirim bilmiyorum artik bosanma asamasina geldik lutfen bana yardim edin.
Tarih : 21.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Yaşamdaki rollerimiz gereği çeşitli sorumluluklarımız vardır. Bazen bu sorumlulukları yerine getiremememizin bazı nedenleri söz konusu olabilir. Sorumlulukların uzun süreli yerine getirilememesi durumunda işlevlerde bozulma olduğundan söz edebiliriz. Bu noktada ev ile ilgili sorumluluklarınızı neden yerine getiremediğiniz önem taşımakta. Pasif bir insan olduğunuzdan bahsetmişsiniz, bir kişilik özelliği sonucu mu bu durumu yaşıyorsunuz örneğin? Ya da zamanınız mı yetersiz geliyor? Ev işlerinde başarılı olamamaktan mı korkuyorsunuz? gibi sorularla bu durumun nedeni ortaya çıkarılabilir. Terapi süreci bu anlamda kendinizi keşfetmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle psikolojik destek önerebilirim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi