İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Gelecek kaygım var ve mevcut pandemi bunu daha da tetikliyor.

Merhabalar ben hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim. mezun olduktan sonra önümde yapmam gereken bir yasal staj var. bu stajı üniversiteyi okuduğum şehirde yapmak istiyorum. bunun için de okul döneminde bir yerde gönüllü staj yapmayı ve ardından da orada yasal staja devam etmeyi planladım.ancak okulların açılmaması gibi bir ihtimal söz konusu olduğu için bu planım gerçekleşmeyebilir. öte yandan normalde önümüzdeki dönem Erasmus a gidecektim fakat yine pandemiden dolayı o da iptal oldu. mezun olduktan sonra bir de yüksek lisans yapmak istiyorum. bunun için de alese girmem lazım. bu zamanları boş geçirmeden alese çalışmayı düşündüm ancak bunun için gerekli motivasyonu bulamıyorum. gelecekte şu an bulunduğum şehirde kalmak istemiyorum bu kariyerim için hiç iyi olmaz. bu yüzden üniversiteyi okuduğum şehirde ya da yurt dışında hayatıma devam etmek istiyorum. bunun için kariyer planlaması yapıyorum ama şu an her şeyin belirsiz olması beni umutsuzluğa itiyor. yardımcı olursanız sevinirim.
Tarih : 06.08.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Maalesef pandemi hayatımızda değişiklikleri yapmamıza neden oldu tabiki, fakat önemli olan hedeflerden vazgeçmemek. Evet farklı yollar seçilebilir ama sonunda istediğiniz hedefe yine ulaşabilirsiniz. Burada şu an elinizde gelen birşey yoksa bile, gönüllü olarak şimdiden bi büroda şarj yapmak için araştırın, adım atın, bu sizin motivasyonunuzu artıracaktır. Belki staj bulamayacaksınız, belki kabul edilmeyedebilir fakat siz hedefinize doğru attığınız her adım mutlaka bir gün meyve verecektir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi