İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Gelecek kaygısı huzursuzluk eskisi gibi hayattan zevk alamama

Eskisi gibi hayattan zevk almıyorum evden dışarı çıkmıyorum her şey anlamsız ve gereksiz insanlara güvenmiyorum ve galiba sevmiyorum hep yalnız kalayım evde oturayım. Ne gerek var boşa zaman anlamsız
Tarih : 02.11.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar, bu sürecin ne kadar süredir devam ettiği önemli, eğer uzun süredir devam ediyor ve kendiniz çözmeye çalışıp başarısız olduysanız bir uzmana gitmenizi öneririm. Bahsettiğiniz belirtiler günlük yaşamınızı işlevsiz hale getirecek, yaşam kalitenizi düşürecek semptomlar. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bunlar kişinin geliştirmiş olduğu hatalı düşüncelerdir. Sizi karamsarlığa iten de bu düşünceler olabilir. Şimdiye kadar yaşamış olduğunuz olayları genelleme yaparak tüm hayatınıza yaymışsınız. Olaylara farklı açılardan da bakabilmek için çaba sarf edin. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi