İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Gelecekte hangi mesleği yapmalıyım bilmiyorum ne yapmalıyım?

Henüz 9. Sınıf öğrencisiyim ve hangi mesleği yapmak istediğimi bilmiyorum. Yurtdışında üniversite okumak istiyorum fakat hangi mesleği seçeceğimi bilmediğimden harekete geçemiyorum ve geleceğim için kaygılarım var. Hangi mesleği seçmem gerektiğine nasıl karar verebilirim?
Tarih : 14.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle daha yolun başında olduğunu ve böyle kararların hemen alındığı zaman sağlıklı olmayacağını bilmeni isterim. Mesleğimiz bizimle bir ömür boyu yaşayacak bir olgu olduğu için, bununla ilgili düşünmen, kendi ilgi alanlarına, neyi daha çok sevip, neyi sevmediğine, sevdiğin derslere, ilerde kendini nasıl bir yerde görmek isteyeceğine göre fikirlerini değerlendirmelisin. Olmak istediğin mesleği düşünürken de aynı zamanda en iyi seçimi yapabilmek için derslerine düzenli bir şekilde çalışmalısın ki hedefini belirlediğin zaman ona ulaşman kolay olsun. Endişelenme, zaman içinde kendin için en doğru kararı vereceksin, o zaman kadar fırsatları en güzel şekilde değerlendir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi