HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Güven sorunum var

Eski ilişkilerimde her zaman darbe yedim ve şuan sevdiğim adam tarafından aldatıldım. Çok garip bir şekilde kendini affettirdi ve şuan asla mutlu değilim. Her dediğinden her yaptığı şeyden nem kapıyorum. Asla güvenmiyorum. Güvenemiyorum. Nasıl hallolacak bilmiyorum ve gerçekten gece gündüz aklımda sadece bu var geceleri uyuyamıyorum uyusam bile kâbus görüp daha kötü oluyorum. Birilerine bir şeyler anlatmak istiyorum ama herkes bana aynı şeyi söylüyor ayrılamam gerektiğini. Ben çözüm yolu arıyorum. Birinin beni gerçekten aydınlatması gerekiyor
Tarih : 10.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, aldatıldığımız zaman herkesin tepkisini birbirinden farklılık gösterebilir. Sorunu görmezden gelip, bastırmak bunlardan biridir. Sorunu görmezden gelmek aslında bize sorunu aştığımızı veya unuttuğumuzu göstermez aksine aldatılma sonrasında yaşadığınız travmanın sonucu olarak güvensizlik, karşınızdaki kişiye karşı inancınızı yitirmenize, öfkelenme gibi duygu ve davranışlara neden olabilir. Siz sorunu görmezden gelmek yerine aslında sorunun varlığını kabul etmeniz ve karşınızdaki kişiye bu nedenle ikinci bir şansı verdiğinizi farkında olmalısınız. Bu olayın etkisini azaltmak için olayı yeniden başlayan ilişkinizde gündeme getirmemeniz ve olayı geride bırakıp önüne bakmanız en doğrusu olacaktır. Eğer aldatma sonra yaşadığınız travmayı aşamıyorsanız psikologlarımızdan randevu alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi