İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hayattan nefret ediyorum

Hep yalnız mutsuz sakin ve sessiz bir insandım. Sadece bu özellikleriyle dikkat çekiyordum. Zaten karakterimde olan bu özellikleri daha çok sevdim. Sonra i sanlar sırf bu özelliklerim sayesinde beni fark ettikleri için ben sürekli bu özellikleriyle yaşıyorum. Mutlu olmak istemiyorum eğer mutlu olursam yada gülersem insanlar beni sevmiyecekler beni far etkiyeceklermiş gibi geliyor ve ben bundan çok korkuyorum. Mutlu olmak istiyorum ama korkuyorum
Tarih : 25.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Nil Topaloğlu

Bu durum sizin hayata karşı olan tutumunuzu gösteriyor aslında. Mutlu olanı kimse sevmez veya mutlu olursam dikkat çekemem gibi üşüncelerinizle hayata devam ediyorsunuz mutsuz olmayı kendiniz seçiyorsunuz. Peki tam tersi bir olgu ile karşılaştınız mı? Mutlu olduğunuz bir zaman dilimini düşünün, bu kişi mutlu o yüzden onu görmezden gelelim diye bir anınız var mı? Önce ufak denemeler yapabilirsiniz. Ufak hedefler belirleyebilirsiniz bu denemeler için kendinize. İlk olarak biraz gülümseme ile başlayabilirsiniz mesela ya da sizin belirlediğiniz en küçük adım ne ise önde bunları belirleyip sonra da ona göre hayatınıza şekil verebilirisiniz. Zamanla göreceksinizki mutsuz olduğunuz zamanlardaki çektiğiniz dikkatin aslında mutlu olduğunuz zamankinden farklıdır ve mutluluk kötü değildir. Aynı zamanda dikkat çekmek için harcadığınız bu çabayı anlamlandırabilmeniz için de psikolojik bir destek önerebilirim size.

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yapıcı olmayan düşüncelerden dolayı böyle hissediyorsunuz ve bu şekilde yaşıyorsunuz. En kısa zamanda profesyonel destek alarak bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi