İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Maladaptive daydreaming ve odaklanma güçlüğü yaşıyorum, ne yapmalıyım?

hayatımı durma raddesine getirecek kadar fazla gündüz düşleri (yani maladaptive daydreaming) yüzünden gerçek hayat bana zevk vermemeye başladı. zaten uzun zamandır odaklanma problemim vardı ama bir şekilde hayatımı devam ettiriyordum fakat bu sene sınav senem ve artık hayatımı düzene koymam lazım fakat ne ders çalışabiliyorum ne de herhangi bir şeye odaklanabiliyorum. bu yazıyı yazmaya 2 saat önce başlamıştım öyle söyleyeyim size. psikiyatrik destek almak için hastaneye gittim ama psikiyatrim bana odaklanma sorunun olsa çocukluğundan beri olur ve zaten gündüz düşü bir hastalık değil tamamen senin kontrolünde olan bir şey, ikinci randevunu almana bile gerek yok diyip yolladı. gözümü iki saniye bile bir yere sabitlesem biri bana "sen neden kendi kendine konuşuyorsun ya" diyene kadar ayıramıyorum gözümü, çok fazla dalmaya başladım son zamanlarda , vakitin nasıl geçtiğini bile anlamıyorum. hayal dünyam çok güzel gerçekten evet ama gerçek hayata dönmek istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim, neler yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?
Tarih : 11.09.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, Doktorunuzun verdiği bilgi ışığında, duygudurumunuz sonucunda odaklanma problemi yaşıyor olabileceğinizi söyleyebilirim. Somutlaştırarak anlatmak gerekirse şöyle düşünün; beynimizde duygu, odaklanma, hafıza vb. işleri yapan birçok bölge var. Bir kısım (duygu düzenleme mesela) çok yoğun çalıştığında dikkat, konsantrasyon kısmına az enerji harcanıyor. Halihazırda yoğun ve zor bir döneme giriyorsunuz. Psikolojik destek almanız nedenini anlamanızı kolaylaştıracaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi