İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Aşırı heyecan ve buna bağlı anlama güçlüğü

Hocam öncelikle iyi günler kolay gelsin. Yukarıda belirttiğim gibi ilk defa karşılaştığım biri ya da bir durumla karşılaştığımda algımın kapandığını hissediyor ve anlamıyorum. Buna bağlı olaraktan bu belirttiğim hususlar yaşanırken de çok sıkılıp bunalıyorum. Bazen derin düşüncelere dalıp kendimi sorguluyorum ve yer yer sebepsiz olarak aşırı derece sinirleniyorum.
Tarih : 29.07.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. İlk kez karşılaştığınız durum ya da olayların karşısında bilinç akışınızın durduğunu hissetmeniz strese girdiğinizin işareti olabilir. Korku ve stres nesneleriyle karşılaştığımızda genelde savaş-kaç tepkisini veririz. Siz alışık olmadığınız durumlarda donukluk yaşıyorsunuz sanırım. Bu da stresin zihinsel işlevlerimizi yavaşlatması sebebiyle oluyor olabilir. Çünkü beyin stres durumuyla karşılaştığında hayati tehlike algılamış gibi hisseder bazen ve bu nedenle üst düzey bilişsel işlevleri yerine getiremeyebilir. Öfkenizin kaynağı pek çok farklı şey olabilir. Her ikisi de terapi desteği alınarak üstesinden gelinebilecek durumlar. Bu nedenle bir profesyonel destek alarak bir psikolog ile görüşmenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günler..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi