İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Mutlu hissetmiyorum, insanlar ne der diye düşünüyorum ne yapmalıyım?

3 senedir tesettürlüyüm ve bunu her ne kadar kendi isteğimle yapmış gibi de dursam altta yatan bir aile baskısı hissetim. Sürekli olarak "zamanı geldi artık, şöyle giyin, şu çok dar, şu çok kısa" gibi sözler duydum. Bende eninde sonun da tesettüre gireceğim diye düşündüm 16 yaşındayken. Şimdi ise kendimi mutlu hissetmiyorum tesettürden çıkmak istiyorum ama aileme bunu nasıl anlatacağım bilmiyorum. Bir diğer sorun ise sevgilim alevi, ailesi açık bundan dolayı anne ve babam onun yüzünden açılmak istediğimi düşünecek ama hiç ilgisi yok sevgilim hayatımda yokken bu fikir benimleydi. 1,5 senedir düşünüyorum ama ailemin tepkisi ve insanlar ne der diye düşünmekten alıkoyamıyorum. Aileme bu durumu nasıl açıklamalıyım?
Tarih : 25.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle bu konu ile ilgili en iyi kararı sadece kendimiz verebiliriz. Siz bir bireysiniz ve kararlarınızı kendiniz vermelisiniz. Aileniz size bu konuyla alakalı baskı uyguluyorlarsa eğer, onlara bu durumdan hoşlanmadığınızı sizi olumsuz yönde etkilediğini söyleyin. Bunun sizin kendi kararınız olduğu ve yaşadığın duygu durumlarını onlara anlatın. Fikirlerinize saygı göstermeleri isteyin. Önemli olan sizin mutluluğunuz .Siz kendinizi nasıl daha iyi hissediyorsanız onu yapın, açık veya kapalı olmanız sizi daha iyi biri yapmayacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi