HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Hiç mutlu değilim, neler yapabilirim?

Kendimi mutsuz hissediyorum hiçbir şeyden keyif alamıyorum canım sürekli çok sıkılıyor. karamsar davranıyorum sürekli gergin bir haldeyim hayata karşı bir bakış açım yok bunları kronik bir halde her gün yaşıyorum. Sürekli kafamda bir geri bildirim var, hep mutsuz olacağım, kafaya takacağım, hiç iyi hissedemeyeceğim, hiçbir şeyden keyif alamayacağım. Sürekli kafamda bunlar dönüp duruyor, bu yüzden daha da derine batıyorum. Bunun yanında İnsanlarla konuşurken ne diyeceğimi bilemiyorum. Anlatacak, konuşacak hiçbir şey bulamıyorum beynim böyle biriyle irtibata geçtiğinde duruyor sanki konuşacak hiçbir şey bulamıyorum bu konuşacak bir şeyim olmadığı için değil bir sürü kitap okurum haber izlerim ama konuşmaya gelince ne anlatacak bir şey ne de verebilecek bir cevap bulabiliyorum.
Tarih : 30.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Yaşam kalitesi, çevresel koşullar, olumsuzluklar, iş hayatı, aile-sosyal ilişkiler, gelecek kaygısı, sosyo-ekonomik durum ve yaşamsal diğer olaylar depresyonun tetikleyicileridir. Anlattığınız kadarıyla depresyonda olabilirsiniz. Fakat tam olarak neden depresyonda olduğunuzu ve nelerden tetiklendiğini terapi ortamında anlayabiliriz. Bunun dışında yürüyüş yapabilir, kendinize gerçekleştirilebilir bir hedef edinebilir, meditasyon ve nefes egzersizleri yapabilirsiniz. Zihin boş kaldığında hep olumsuza ve eksiklere odaklanır. Dolayısıyla onu bir şekilde meşgul etmek, bir hedef uğruna çalıştırmak faydalı olacaktır. Bunun dışında tedbir amaçlı bir hekime de görünebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi