İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

İlişkimdeki insanın amacı ne?

Merhaba 6 aylık bir ilişkim var. Çok işkolik ve yoğun, sık görüşemiyorduk. Fakat yan yanayken hiçbir problemimiz yoktu, gayet iyi anlaşıyoruz. Bundan 3 hafta önce ileri boyutta olmayan bir cinsellik yaşadık. Sonrasında ertesi sabah ben günaydın dediğimde o da gayet sıcak yanıt verdi ve devamında karşılıklı 3 gün iletişim kurmadık. 3. günün akşamı 'Hayırdır, pazar gününden sonra beni beğenmedin galiba.' diyerek mesaj attı. Bende 'ne saçmalıyorsun yeni mi geldi aklına' dedim. Cevap vermedi ve bu mesajımı 2.5 hafta sonra görüldü yaptı. 3 haftadır hiçbir diyaloğumuz yok. Numaramı filanda silmiyor takipte. Amacın ne olduğunu çözemiyorum.?
Tarih : 07.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. İlişkilerde cinsellik oldukça hassas bir konudur. İlk beraberlikler, ona yüklediğimiz anlama göre bizde kaygı, endişe yaratabilecekleri gibi beklenti etkisi de yaratabilirler. İlk yakınlaşma bazı ilişkilerde kırılma noktası görevi görebilir. İki taraf da ilişkinin devamını nasıl getireceğini, ilişkinin bundan sonraki seyrini, nasıl iletişim kurulacağını, karşıdakinin aklından geçenleri bilemedikleri için geri çekilebilirler. Tabii bu geri çekilmenin altında başka sebepler de olabilir. Anladığım kadarıyla siz de iletişim problemi yaşıyorsunuz partnerinizle. Durumunuz sürüncemede kalmış ve belirsizliğini koruyor gibi. Bu belirsizliği sonlandırmanın yolu iletişime geçmek olabilir. Arada iletişimsizlikten kaynaklanan yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir, bunları açığa kavuşturabilirsiniz. İletişime geçmek sizin de soru işaretlerinizi ortadan kaldıracaktır. Tabii diğer bir seçenek de ilişkiyi tamamen sonlandırmak..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi