İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Ruh halim çok değişken

Merhaba ben 26 yaşında bir çocuk annesi bir kadınım. Tesettürüyüm bazen açılma isteği geliyor içime sonra geçiyor bu ruh halim eşimi de yoruyor farkındayım . Aslında derdimin tesettür olmadığını biliyorum kendimi çok özgüvensiz ve yalnız hissediyorum eşim ilgisiz biri değil,ben hayatta bir hedefim yokmuş gibi hissediyorum. Biraz geçimsiz bir insanım sanırım yeni arkadaşlıklara kapalı eskilere bağlıyım yeni birileriyle tanısınca bir şekilde onları kendimden uzaklastırdığımı farkettim. Annemi 5 sene önce kaybettim 38 yaşında idi o zamana kadar dünyanın en neşeli insani ben olabilirdim insanlar beni çok severdi artık içimde o enerjiye dair kırıntı bile göremiyorum. Bir çok şeye sahibim iyi bir eş güzel bir evlat şükür ediyorum onlara tabii ki . Artık kendimi sevemiyorum benim sorunum kendimle sanırım.
Tarih : 21.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, öncelikle başınız sağ olsun. Anladığım kadarıyla annenizi kaybetmeniz yaşamınızda önemli bir dönüm noktası olmuş. Ancak bu değişim kaybın etkisini henüz atlatamadığınızı gösteriyor olabilir. Hayatımızda çoğu zaman en önemli figürler arasında yer alan ebeveynlerimizin kaybı sonrasında bu kaybı nasıl ele aldığımız, süreci nasıl atlattığımız bugünümüzdeki psikolojik durumumuzu oldukça fazla etkileyebilir. Bu nedenle, yaşadığınızı belirttiğiniz yalnızlık hisleri, özgüvensizlik ve çevrenizdekileri uzaklaştırma, kendinizi sevememe gibi sorunlar bu kaybınızdan kaynaklanıyorsa bu kaybı terapi ortamında değerlendirmemiz gerekir. Bu süreçte size faydalı olmak isterim, bana ulaşabilirsiniz. Görüşmek dileğimle, iyi günler dilerim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi