İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgi mi takıntı mı üstesinden gelemiyorum.

Merhaba. Ben 23 yaşındayım ve 17 yaşından beri aynı kişiyi seviyorum. O zaman bir yakınımı kaybettiğim için ondan ayrılmıştım. Daha sonra çok içime kapandım pişman oldum. Geri adım atmak için hareket ettiğimde ortak arkadaştan sevgilisi olduğunu öğrendim. Şu an birlikte fotoğraflarını kaldırmışlar ama takipleşiyorlar sanırım. Hep adım atmak istiyorum ama bir yandan da ayaklarım geri gidiyor. Açılırsam reddedebilir ya da gönül eğlendirebilir korkusu var. 6 senedir düşünmeyi bırakamadım. Sürekli bir emare işaret yok psikolojide düşünme karşılıklıdır fallar dualar arkasına sığındım. Artık hayatımı engellemeye başladığını hissediyorum. Düşünürken yatağımdan bile çıkmak istemiyorum. Yardıma ihtiyacım var sanırım.
Tarih : 03.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yaşadığın duygunun gerçek olup olmadığından emin olmanız önemlidir. Karşınızdaki insanı seviyor musunuz, yoksa onunla olamadığınız için bunu bir hırs haline mi getirdiniz? Bunu anlamanız gerekir. Aşk ve takıntı arasında fark vardır. Aşk sizi mutlu eder ama takıntı sizin zihnine istenmeyen şekilde gelir ve size sıkıntı veremeye başlasa da bu düşünceleri zihninizden uzaklaştırılmak zordur. Bu, günlük yaşamınızı etkiler. Takıntı olduğunuz durum sadece bir kişiye veya nesneye de olmayabilir ve bunun neyin tetiklediğini bilmek gerekir. Bunlardan kurtulmak için, bir uzmandan takıntılarla ilgili destek almanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi