İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgili yapamıyorum, erkekleri sürekli reddediyorum

Yalnızlığa alışmış gibiyim, karşı cinsten bir türlü tatmin olamıyorum. Tartışıyorum, kimseden hoşlanmıyorum, mutlu hissetmiyorum. Verilen çiçekleri eve gelince çöpe atıyorum, benle ilgilenen çok kişi var ama hepsi değersiz nasıl olacak bu iş?
Tarih : 21.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Romantik ilişkiler bizi diğer sosyal ilişkilerimizden farklı olarak besleyen bir ilişki türüdür. Yakın ilişkilerin geliştirildiği, paylaşımların samimiyetle yapıldığı, güvenin gözetildiği ve değer görme, sevme sevilme ihtiyaçlarımızın giderildiği ilişkilerdir. Bazen çeşitli gerekçeler nedeniyle romantik ilişkiye hazır olmayabilir ya da istemeyebiliriz. Fakat sizdeki isteksizliğin dikkatinizi çeken ve sizi rahatsız eden bir aşamada olduğunu anlıyorum. Bu kırılmanın, bu isteksizliğin ne zaman yaşandığı yani ne zamandan beri yaşandığı, hangi olay üzerine yaşandığı, ilişkiye bakış açınız, bir ilişkiye ihtiyaç duyup duymadığınız, partnerinizden beklentinizi vb. sorgulamalar yanıtı bulmanıza yardımcı olabilir. Fakat derinlerde, nedenini tek başınıza keşfedemediğiniz başka bir neden de olabilir. Böyle bir olası durum için de terapi desteğini öneririm.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi