İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Sevgilimle aramız kötü, ne yapmalıyım?

Merhaba ben üniversitede son sınıf öğrenciyim yaklaşık 3.5-4 yıldır bir sevgilim var. Kendisi dobra dobra düşüncelerini anında aktaran biri. Ben genelde içimde tutan biriyimdir sadece çok sinirlendiğimde patlarım. Buna ek olarak kendisi Korona yüzünden bir aile ferdini kaybetti bu yüzden güvenebileceği tek erkek belki de benim. Sıkıntı da şu benden bazen ince düşünceler bekliyor ben ise onun kadar detaylı düşünemiyorum olayları o yüzden ona karşı sayısız hata yapmışlığım var bu konuda onu nasıl bir daha bu konuda üzmeyeceğim konusunda yemin dahi etsem inandıramayacak hale geldim fakat ikimizin de birbirine karşı sevgisi sonsuz tabi ki fakat bu ince düşünce eksikliği yüzünden benle yaklaşık 2 3 haftadır konuşmuyor ne yapmalıyım?
Tarih : 24.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Çiftler arasında bazen uyumsuzluklar olabilir. Bu noktada birbirini iyi tanımak ve ihtiyaçlarına kulak vermek gerekir. Her ne kadar uzun süredir devam eden bir birlikteliğiniz olsa da birbirinizi tam olarak tanıma, beklentilerini tahminleyebilme konusunda zorlandığınızı görüyorum. Bu konuda partnerinizden destek isteyebilirsiniz. Beklentilerini sizinle paylaşabilir. Hangi durumda nasıl bir davranış görmek istediğini size söyleyebilir o an gelişen durumda. Siz de böylelikle devamını kendiniz getirebilirsiniz. Tabii burada sizin yapabilecekleriniz ve sınırlarınız da oldukça önemli. Sınırlarınızın ihlal edildiğini ya da yapmayı istemediğiniz bir davranışın tutumun sizden beklendiği sırada bunu kırıcı olmadan ifade edebilmelisiniz. Birbirinizi yeniden tanıma konusunda birbirinize rehberlik edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim...

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi