İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Söylenenin dışına çıkıp kişinin kendi kafasında bir olay oluşturması

Merhabalar , konu biraz karmaşık bunun için başlığı da nasıl yazacağım bilemedim. Annem de uzun süredir garip bir durum bulunmakta. Örnek vermek gerekirse sabah; akşama "A" yemeğini yiyelim diyorum ondan sonra akşam kendisi "Z" yemeğini pişirerek "ama sen bana böyle söylemiştin" demekte. Uzun süredir olan bir durum , bizler ne dersek tersini yaparak "ama siz bana böyle söylemiştiniz" demekte. Kendi kafasında bir şeyler kurarak sanki onu biz söylemişiz gibi bir aksiyon almakta , bu durumu kendisine ilettiğimiz de neredeyse bizim söylediğimize dair de yemin etmekte. Bu duruma nasıl bir çözüm bulacağım gerçekten bilemedim. Genel olarak yemekler üzerinden bu sorunu yaşatma , hayatımızın dengesini bu sorununu kabul etmemesi daha da çok bozuyor.
Tarih : 08.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Yaşadığınız durumu ancak pek çok farklı açıdan değerlendirerek annenizin durumu ile ilgili bir yorumda veya teşhiste bulunabilir. Bu nedenle bir hekimle ve psikologla görüşmesi önerisinde bulunabilirim. Çünkü ancak doğru ve yeterli sorular sorulup incelemeler yapıldığında asıl sorunun ne olduğunu anlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi