İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Taşınmamız çocuğumuzu etkiledi

Yaklaşık 1.5 sene önce maddi problemlerden dolayı şehir değişikliği yaptık. Ciddi sorunlar yaşıyoruz. İstanbul'a geldik. Kimseyle görüşmüyor, görüşmek istemiyor, odadan çıkmıyor, hırçın, asi.
Tarih : 14.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, bunun nedeni yeniden taşınma ihtimalinin olduğunu düşünmesi nedeniyle tekrardan arkadaşlık kurma ihtiyacı duymuyor olabilir. Böyle bir süre içinden genelde sizler taşınma sürecine odaklanırken, çocuğunuz arkadaşlarını, okulunu, çevresini, öğretmenleri, odasını kaybedeceğini ve onları özleyeceğini düşünür. Bu yüzden ona bu süreci erken söylemeniz en doğrusu olacaktır. Bu durumu kabullenmesini daha uzun bir süreye yaymaya ve özleyeceği şeylerle daha uzun bir süre vedalaşmasına yardımcı olacaktır. Taşınma sonrasında ise, yapabileceğin en doğru davranışlar, ona yaşadığı çevreyi tanıtmanız ve sevdirmeye çalışmanız olacaktır. Onu çevreye tanıması için gezdirmek, sokakları göstermek, bundan sonra alışveriş edecekleri markette götürmek ve yakın çevredeki yapabileceği bir aktivite için teşvik edici olmanız faydalı olabilir veya yakınlarında oturan akranlarıyla tanıştırabilecek birileri varsa bu da iyi bir fikir olabilir. Aynı zamanda, çocuğunuzla mutlaka iletişime geçmeli ve ona burayı da çok seveceği konusunda güven duygusu oluşturmalısınız. Bu aşamada en önemli durum size olan güvenini tekrar kazanmaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi