İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Trikotillomaniyi yenemiyorum

Merhaba uzun yıllardır trikotillomani hastasıyım. Ve artık yara yapıp kanatana kadar derimi kopartmaya başladım istemsizce. çok denedim bırakamıyorum onu bıraktığımda tırnaklarımı yiyerek kanatıyorum ikisi de bittiğinde dudaklarımı yiyerek kanatıyorum artık bunların acısını çekiyorum kendime çok engel olmak istiyorum ve bir türlü iradeli olamıyorum yaptıkça sinirleniyorum kendime ve kendimden yaptıkça nefret etmeye başladım. Artık bir çıkış yolu bulmak istiyorum
Tarih : 02.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, tırnak yemeleriniz hangi zamanlarda daha fazla artıyor bunu öncelikle belirlememiz gerekir. Bunu yapmaya sizi iten nedeni veya nedenleri bulmak, bu hastalığı yenmek için atılan ilk adım olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi