İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Utangaçlık ve ozguven

Tanıdığım ınsanlar arasında çok rahat bir şekilde düşüncelerimi paylaşabiliyorum çok güzel cümleler kurabiliyorum ama tanimadigim bir insan olduğunda tek kelime bile edemiyorum bazen kaçıp uzaklaşmak bile istiyorum
Tarih : 06.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Bazı kimselerin kendilerine ve düşüncelerine yönelik dikkati daha yoğun olabiliyor. Böyle durumlarda birey herhangi birisiyle iletişim halinde olduğunda aslında karşısındaki kişiyi dinlemek yerine zihninden geçen düşüncelere odaklanıyor. Hatta vücudunda bu durumu el titremesi kalp atışı gibi belirtilerle hissedebiliyor. Temel noktanın iletişim becerileri olmadığı açık, ancak ifade etme ve sosyal kaygı üzerine profesyonel bir çalışmayla yaşadığını problem çözülebilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi