İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Uzun zamandır ölme korkusu ve dünden beridir düşünceri kontrol edeneme

Uzun zamandır panik atak yaşıyorum. Panik atağın süresi aralıklarla bazen saatlerce sürüyor. 2 aydır sabaha karşı yatıyorum. Dün uykuya dalma esnasında düşüncelerimi kontrol edemedim ve delireceğimi hissettim. Şu an hala elim ayağım titriyor. O esnada kız arkadaşımı aradım ve biraz sakinleştikten sonra telefonu kapatıp uyudum. 2 saat sonra tekrar uyandım ve aynı durum tekrar yaşandı.
Tarih : 18.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, panik atak durumu genellikle atak öncesindeki bedensel ve çevresel uyarıcıları yorumlama biçiminden kaynaklanmaktadır. Bu durumda uygulanan bilişsel davranışçı terapi yöntemiyle atak öncesi gelen otomatik düşüncelere ve düşüncelerin tetiklediği (ya da düşüncelerden tetiklenen) duygulara müdahale ederek etkili sonuçlar alabilmekteyiz. Ayrıca panik atak durumunda bazı stres azaltma yöntemleri de etkili sonuçlar vermektedir. Yaşadığınız durumu daha detaylı olarak değerlendirebilmemiz ve size uygun bireyselleştirilmiş bir program geliştirip uygulamamız için bana ulaşabilirsiniz. Görüşmek dileğimle, kendinize iyi bakın.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi