İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Çok kaygılıyım, çoğu zaman kontrolü kaybediyorum

Merhabalar, günlük hayatımda çoğu zaman çok kaygılı oluyorum bununla birlikte çok basit bazı durumlarda bile çok heyecanlanıyorum, tüm vücudum titriyor, nefesimi kontrol edemiyorum ve kalbim çok hızlı atıyor. Normalde çok aktif, sosyal bir insan olmak isterim ancak bu durum bunun önüne geçiyor. Özellikle topluluk önünde bir şey yaparken çok sıkıntı çekiyorum, kalabalık bir ortama girdiğimde tüm gözler üzerimde hissediyorum. Başkasının yanında yazı dahi yazamıyor elim titriyor. Bu durumlar hayat kalitemi çok düşürüyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim lütfen yardımcı olabilir misiniz?
Tarih : 02.08.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba. Şikayetleriniz akla ilk olarak sosyal fobi belirtilerini getirse de geçmiş yaşantılarınızla ilintili olarak diğer fobik bozukluklardan biri de olabilmesi mümkün. Altında geçmiş travmalarınız, travmatik yaşantılarınız yatıyor olabilir. Terapiyle üstesinden gelinebilecek bir durum bu. İlk olarak sebebi keşfedilmeli, daha sonra neler yapılabilir ona bakılmalı. Kendinizi keşfetmeniz sorunlarınızın üstesinden gelmenin anahtarıdır. Sağlıklı günler dilerim..

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi