İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Yabancı ortamlarfan ve insanlardan koruyorum

Yeni çalışmaya başladım sebepsiz yere gün içerisinde aşırı korku hissi geliyor oradan gitmez istiyorim sonra rahatlıyorum fakat aradan zaman geçtikten sonra yine bir kaygı hissi beliriyor. Bu üniversiteye giderkende oldu bir hafta boyunca devam etti hiç durmadan ve üniversiteyi terk etmemle sonuçlandı farklı insanların yanına gidince yabancı yerde şehir dışına çıkmamla sürekli kendini tekrarladı ilk 7. Sınıfa giderken ailemin yaz tatili için gönderdiği kursta başladı şiddetli korkular ve ağlama hissi o ortamı terketme sebepsiz yere cok kuvvetli bi korku ve ordan derhal gitme isteği uyandı. Şuandada ara ara tekrarlamakta üniverste ye yeni gitmem dolayısıyla açılıncada o korkuları hissedicekmiyim endişesi var. Kesinlikle o korku veyahut his gelince bulunduğum yerden gitmek ve kaçmak istiyorum her nere olursa olsun. Şimdiden teşekkürler
Tarih : 15.10.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, sanırım sizin için yeni ya da belirsiz olan sosyal ortamlar sizde kaygı ve korku yaratıyor. Kendinizi rahat ve güvende hissettiğiniz alanlardan çıktığınızda kaygı yaşıyorsunuz. Belki içinde bulunduğunuz bu ortamları ya da ortamdaki kişileri tehdit edici olarak algılıyorsunuzdur. Belirttiğiniz durumlar sosyal fobi ile benzer özellikler taşıyor. Ancak bu konuda daha detaylı bir değerlendirme yapmadan yaşadığınız durumu kesin olarak tanımlamamız mümkün değildir. Yaşadığınız problemle ilgili olarak daha detaylı bir biçimde görüşmek isterim. Dilediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz. Görüşmek dileğimle.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi