İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

4 5 yıldır okb hastasıydım yendim. sevmediğim bir şeyi neden yapıyorum

Bu günlerde şöyle bir şey yapmaya başladım ve çok rahatsız oluyorum. Siyah ayakkabıyı çok seviyorum beyaz ayakkabıdan nefret ediyorum mesela, Başkalarının beyaz ayakkabıyı giydiğini görmeye başlıyorum Ve durduk yere sevmediğimi kendime kanıtlamak için beyaz ayakkabıyı giyiyorum kibirden sanırım. Giydikten sonra ise sevmediğimi anlıyorum ve eskisi gibi siyah ayakkabı giymeyi seviyorum Fakat sonradan unuttuğumdan mıdır meraktan mıdır yoksa yapamam düşüncesini aklımdan çıkartmak için midir bilmiyorum tekrarlarca sevmediğim şeyi yapıp emin olana kadar beyaz ayakkabıyı giyiyorum ve en sonunda siyah ayakkabıyı tekrar giyip sevmek için yapıyorum Çünkü ne kadar beyaz ayakkabıyı giyersem giyeyim artık emin olamıyorum ama neden giydiğimi ve neden giymek istemediğimi biliyorum.
Tarih : 12.11.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, ben Psikolog Ofisinden Psikolog Zeynep Deniz Gül. Sizi bir konuda tekrar tekrar düşünmeye zorlayan ve her seferinde bir şekilde tekrar gündeme gelen düşüncelere takıntılı düşünceler diyebiliriz. Sizin bu düşünceleriniz de bunun bir örneği olabilir. Sanıyorum daha önceden OKB tanısı almışsınız. Tedavinizin nasıl sürdüğü ve neden bitirildiği bizim için önemli ayrıntılardır. Ben OKB tedavinizin sürmesi taraftarıyım. Bu konuda terapi almak isterseniz https://www.psikologofisi.com/ dan psikolog arkadaşlarımla iletişime geçebilirsiniz. Benimle çalışmak isterseniz https://www.psikologofisi.com/psikolog/zeynep-deniz-gul adresinden randevu alabilirsiniz. Sağlıkla kalın!

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi