HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN
X
Deprem bölgesinde yaşayan ve içimizi parçalayan afetten etkilenenlere ücretsiz olarak psikolojik destek sağlıyoruz. Eğer siz ya da aileniz afetten etkilendiyseniz lütfen canlı destek üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

5 yıllık ilişkim sebepsiz bitti ne yapmalıyım?

5 yıldır süren bir ilişkim vardı. Son 1 ay bana ilgisi azalmıştı. Sürekli online fakat bana yazmıyordu, işlerim yoğun diyordu. Bende bana ihanet ettiğini dile getirdim çok fazla şekilde. Bana böyle bir şey olamayacağını söyledi. Sonrasında sürekli bahaneler uyduruyor benle konuşmuyordu.(ailevi sorunlarım var hapise gireceğim vs.)sonrasında bana saygısız davrandığım için pişman olmam için uzaklaştığını söyledi. Özür diledi özlediğini söyledi fakat ertesi gün bana yazma, konuşma, zaman verelim birbirimize susarak tarzında şeyler söyledi ve engelledi gitti. Beni 3 gündür engelliyim onda ve benle iletişime geçmiyor. Neden böyle yaptığını anlamıyorum, ben çok üzülüyorum kaldıramıyorum. Bu durumu ne yapmalıyım?
Tarih : 15.05.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, uzun süreli ilişkilerde genellikle ayrılma süreçleri daha zor olmaktadır çünkü sevgi, saygı, yaşanmışlıkların yanında bir de alışkanlık kısmı vardır. Alışkanlık kısmı bunların üstüne geçtiğinde, aslında ilişkiye bağımlı hale gelindiğini göstermektedir. Bunu ilişkinin içindeyken anlamanız zor olabilir, o yüzden yaşadığınız bu süreci iyi yönünden değerlendirip karşınızdaki kişiyle bağlığınızı düşünmeniz en doğru davranış olacaktır. Sizin gerçek sevgi ve mutluluğunuz bu ilişkide mi yoksa sadece alışkanlıklarınızı mı devam ettirmişsiniz. Bunları düşünmek ve ondan sonra kendi isteklerinize göre hareket etmeniz bu ilişkiyi daha sağlıklı yerlere taşıyabilir.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi