İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

6 senelik ilişkim bitti

Merhabalar pandemi döneminde cok zor bır sürecten gecıyorum. 6 sene sürem uzun bır ilişkim vardı. 23 yasındayım üniversıteden gecen yıl mezun oldum.6 sene süren her seyımı paylastıgımız birlikte cok sey atlatıp hayatımızı beraber yönlendırdıgımız bir ilişkimiz vardı. İnanki cok sevıyodum hep fedakarlık yaptım onun için Unıversıteye gıttıgımde o gıdemedı kendı sevıncimi unutup onunla devam ettım. 4 yıl etrafımda kımseye bakmadım cok guzel bır ılıskımız vardı. Kımsenın görmediği asırı güvendıgım onun mutlulugunu kendımden cok önemsedıgım bırıydi.Kendımden şüphe ederdım ondan etmezdım.Aılelerımızde bılıyodu her sey yoluna gırmışti.Kendısı jandarma oldu.Canakkalede göreve basladı. Bır ay öncesıne kadar cok ıyıydık.Özlemek benı guclu tutuyodu onunda oyle oldugunu dusundum çünkü yanıma geldıgınde oyle davranıyordu.Bır anda her şey alt üstü oldu her seyımı kaybedıyo oldugumu hıssettım. Süreklı bahaneler üretti görevdeyım dedı yorgunum dedı. Sonra bana ıyı bı hayat veremeyecegınden bahsetmeye basladı ayrıldık. Ama gercegı gecesıne attıgı vıdeoda gördüm.Yanında baska bir kız vardı. Bunu yenemıyorum her seyımı elımden aldı heveslerımı mutlulugumu guvenımi ınandılarımı.Unutamıyorum kabul edemıyorum bunları onun yaptıgına ınanamıyorum aklım kabul etmıyo. bana düşmanıymışım gibi davranıyo hıc yasanmamıs gıbı.Kabul edemıyorum bır anda benı unutması ve bunu yenemıyorum 3 ay sonra bır sınavım var bunu nasıl yenmem gerekıyo bana yardım edersenız cok sevınırım.
Tarih : 31.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Evet gerçekten zor bir süreçten geçiyorsunuz. Ve uzun süreli ilişkiler hiç bitme ihtimali yokmuş gibi hissedilir. Fakat burada ilişkinize sahip çıkmak istemeyen ve artık bitiren biri var. Bu noktada artık siz kendinizle başbaşasınız. Kendinizden çok vermiş olmanız aslında sizi şu an daha da çok içinizi acıtıyor olabilir. Ama siz öncelikle kendinizle barışmalı, ve sevmelisiniz. Sevdiğimiz kişi için kendimizden vazgeçmemeliyiz. Şu an tekrar içinizde kendinize olan güveni ortaya çıkarmalı onu güçlendirmeli ve hayattan tat alacak şeyler yapmalısınız. Size iyi gelen ne varsa onu çoğaltın. Bu süreçte bizimle görüşebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi