İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

İlişkim bitti, ilaç kullanımım bozuk ne yapmalıyım?

Merhaba, yaklaşık 1 yıldır antidepresan kullanıyordum. sonrasında bir ilişkiye başladım. çok da sevdim bu durumu, bana iyi geldi. sonra ilaçlarımı kullanmayı bıraktım. ilişkim güzel gidiyordu fakat sonrasında karantina sürecinde sinirimi kontrol edemeyip sevdiğim adama bağırdım. o da bu duruma daha fazla katlanamayacağını ve benim değişmeyeceğimi söyledi. bu beni çok kırdı. sonrasında konuştuğumuzda seninle arkadaş kalalım sürece bakalım ve tekrar düşünürüz dedi. bir dahaki konuşmamızda ise, benimle ilgili sorununun olmadığını, kendi sorunlarını halletmeye çalıştığını söyledi. bu adam 30 yaşında, tez yazıyor ( yazamıyor), ailesiyle problemleri var ve şu an karantinadan dolayı ailesinin yanında. birbirimize bu süreçte destek olup sıkıntımızı hafifletebilecekken konuşmamayı tercih etmek zorunda kaldık. ona nasıl yardım edebileceğimi ve değişebileceğimi nasıl gösterebilirim? aynı zamanda sıradan bir ilişki problemi gibi göründüğünün farkındayım. hatam sinirimi kontrol edememek oldu. ilaçlarıma da tekrar başladım ama bunu ilişkiyi geri kazanmak adına değil, kendimi toparlamak adına yaptım. 1 yıldır psikolojik destek alıyordum fakat koronadan dolayı gidemiyorum. benim ikinci sorum; ben bu sevdiğim adama nasıl yardım edebilirim, onun hayat enerjisi tabii ki bana bağlı değil farkındayım ama birine umut vermek benim için önemli. zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar.
Tarih : 01.05.2020 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Sağlıklı bir ilişki anti depresan gibidir. Ruh haline olumlu etkileri vardır. Ama Zaten tedavininiz devam ediyorsa bunu doktor kontrolünde bırakmanız daha uygun olur. Terapi sürecinizin devamı için ise bu aralar yüz yüzze görüşmeler yapılamadığı için bunu online gereçekleştirmeniz ve aksatmamanız önemli.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi