İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

Anlama problemi

İyi günler. Bir süredir, zaman zaman çok basit cumlelerde bile ne denmek istediğini anlamakta zorluk çekiyorum. Örneğin, biri bana 'su getirir misin?' dediğinde bunu defalarca tekrar ediyorum (anlayabilmek için) Sanki o anda beynim çalışmayı durduruyor. Bazen de bildiğim her şeyi unutmuş gibi oluyorum. Bunların özel bir sebebi olup-olmadığını merak etmiştim.
Tarih : 06.09.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhabalar. Bu sorunun ne zaman başladığı önemlidir. Hangi yaşantıdan sonra bu durum ortaya çıktı buna bakılmalıdır. Bazen çok yoğun ve kronik stres de buna yol açabilir. Stres beynin normal işleyişini bozar, bu nedenle hafıza ya da algılama sorunları yaşayabiliriz. Zihninizde dönüp duran düşünceler varsa ana odaklanamıyor da olabilirsiniz. Yine de önlem amaçlı bir sağlık taraması yaptırabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi