İletişim: [email protected]
logo
psikologofisi.com destek
psikologofisi.com

artık kendimi hiç mutlu hissedemiyorum

neden bilmiyorum ama yıllardır böyleydim, karamsar ve depresiftim. fakat Eylül 2019ʼdan beri daha yoğun bir şekilde hissettim. (Eylül 2019ʼda 8. sınıftım.) her günüm stresli geçiyordu, onun dışında dershanede bana zorbalık yapan bir kız oldu, bir sürü kişiyle arkadaşlığımı bozdu. tamamen tek başıma kaldım. internetten birçok kez araştırdım, psikoloji kitaplarını okudum. depresyon, anksiyete, panik atak tüm belirtilerini biliyorum. en fazla görülen veya çok az gözüken. gerçekten sinirlendiğimde veya stres altında hissettiğimde ataklardaki belirtiler oluyor. 2020 yazında, saçlarım çok dökülmeye başladı. aşırı kilo verdim, 3 ayda 12 kilo, ellerim hep titriyor. başım dönüyor, yemek yiyemiyordum. kemik ağrıları, baş ağrılarım oluyordu. omuzlarım o kadar çok ağrıyor ki bazen ağrıdan uyuyamadığım geceler oluyordu. ağrı kesiciler bile kesmiyordu artık ağrılarımı. hâlâ aynıyım, çökmüş durumdayım. hiçbir şey yapmak istemiyorum, yapamıyorum da. gerçekten toparlanmak istiyorum fakat yapamıyorum yine aynı döngüye girip duruyorum. ailemle çoğu kez konuşmaya çalıştım, psikolojik sorunlara inanmadığını söyledi. halama anlattım, kendi derdini ancak kendin çözebilirsin dedi fakat çözebilseydim bu hâlde mi olurdum? yalvardım, yakardım. asla sözlerinden döndüremedim. 18 yaş altında olduğum için, 16 yaşındayım, tek başıma gidemiyorum. napmam gerekiyor inanın bilmiyorum.
Tarih : 13.06.2021 Yazar : Anonim Kullanıcı

Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar

Psikolog

Psikologofisi.com Uzmanı

Merhaba, yasal olarak vekiliniz anne ve babanız olduğu için onlarla terapi alabilirsiniz fakat neden karamsar olduğunu düşünüyorsun? Ailenin sana olan tavrı nasıl, sevgi görüyor musun? Sevgiye karşılık sevgi gösteriyor musun? Aslında keşfetmen ve öğrenmen gereken bir çok şey varken, seni bu kadar mutsuzluğa iten şeyin ne olduğunu biliyor musun? Ailen psikolojik tedavi almanı istemiyorsa, seni bu kadar mutsuz eden veya rahatsız eden şeyi ailenle paylaşmalısın onlara bunu anlatmalısın ki seni daha iyi anlayabilsinler.

Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumları

Bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili uzmanın doğrudan veya dolaylı talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili kişi tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Psikologofisi.com'un temel amacı psikoloji alanında halkın bilinçlenmesini sağlamaktır. Psikologofisi.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.


Türkiye'nin en büyük terapi platformu!
webrazzi
microsoft
egirisim
btmagazine

Bir dakikada
psikoloğa bağlanın

psikologofisi