Askerdeyim sadece askerliğimin rahat bir kafayla bitmesini istiyorum

Sürekli bir kaygı içerisindeyim biteceğini biliyorum ama hiç bitmeyecek duygusunu da hiçbir zaman aklımdan çıkartamıyorum sürekli kendimi her an hasta olacakmışım gibi hissediyorum 5 aydır askerim ve son 1 ayım kaldı sabretmekte çok güçlük çekiyorum 2 kere hastanelik oldum elim ve yüzüme uyuşmalar geldi sürekli bir RDM alırım çürük verirler askerliğimi bitiremeden evime dönerim annemin babamın suratına akrabaların suratına nasıl bakarım diye düşünceler var aklımda kendimi bir türlü bu psikolojik durumdan kurtaramıyorum sürekli ağlıyorum uyku düzenim hiç yok sürekli uykusuzum yemek yiyemiyorum kendimi hep bir boşlukta gibi hissediyorum ben buraya ait değilim beni buradan alın artık diye içim içimi yiyor komutanların her dediği kötü kelimeler çok zoruma gidiyor beynimde hep bir olumsuz düşünce hiçbir olumlu düşünce yok hep bir kötü düşünce

25 Ekim 2020
Uzmanların bu soruya verdiği yanıtlar
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Oradaki zor şartlar sizi çok yıpratmış. Bunun geçici bir süreç olduğunu kendinize hep hatırlatmalısınız. Çoğunu atlatmışsınız önünüzde çok az bir zaman kalmış. Kendinizi sakinleştirmeye çalışın. Zor şartlara odaklanmayıp odağınızı oradan çıktıktan sonra neler yapacağınıza, hayatınızı nasıl sekillendireceginize kaydırabilirsiniz.

26 Ekim 2020
Psikologofisi Uzmanı
Psikologofisi Uzmanı

Askerlik geçici olsada zor bir süreç ve bazıları daha kolay bazıları daha zor geçirebiliyor. Asker danışanlarımızda sıklıkla başvurur çünkü bu dönemde bir profesyonel destek süreci Daha sağlıklı atlatmak için yardımcı kolaylaştırıcı olur. Bizimle görüşmekten çekinmeyin.

26 Ekim 2020
Kullanıcı Yorumları
0/1500

Henüz yorum yapılmadı

Henüz yorum yapılmadı